Yoğuşmalı kombi

Yoğuşmalı kombilerin çalışma mekanizması konvansiyonel kombilerle benzerlik taşır ancak yoğuşmalı kombilerin en büyük farkı; dışarı atılan su buharının sıcaklığını da ısıtmaya dönüştürebilme özelliğidir. Yoğuşma(yoğunlaşma) teknolojisi sayesinde dışarı atılan gaz halindeki su buharı yoğunlaştırılarak sıvı hale dönüştürülür. Bu da ilave bir ısının açığa çıkmasına sebep olur, bu ısı da ısıtma için tekrar kullanılabilir.
Öncelikle, Ferroli yoğuşmalı kombiden elde edilen ısı verimliliği yaklaşık yüzde 109 oranındadır. Bu rakamı konvansiyonel kombilerle kıyaslayacak olursak yoğuşmalı kombilerin yüzde 17 oranında daha verimli olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Yoğuşmalı kombiler aynı enerjiyle daha fazla ısıtma gücüne sahip olduğundan dolayı enerji israfını büyük oranda azaltır.
Yakın gelecekte küresel ısınmanın insan yaşamına olacak olumsuz etkisi göz önüne alındığında bireysel ve kurumsal olarak herkese önemli görevler düşüyor. Biz Ferroli olarak ürünlerimiz de yaptığımız yeniliklerle, enerji kaynaklarının dengeli ve ekonomik olarak kullanımına katkı sağlamaya çalışıyoruz. Son olarak alanında uzman ve bağımsız bir kurum olan Yıldız Teknik Üniversitesi ile işbirliği yaparak ürünlerimizdeki enerji verimliliğini TSE ve CE belgelerinin yanı sıra bir kez daha tescilledik.
Türkiye’de yaklaşık olarak 3.500.000 adet kombi kullanıldığı öngörülüyor. Dört kişilik bir ailenin ortalama yıllık doğalgaz gideri 1.200 YTL olarak kabul edilirse Türkiye’nin ısınma amaçlı toplam yakıt gideri; 3.500.000 adet X 1.200 YTL = 4.200.000.000 YTL olur. Ferroli Yoğuşmalı kombi verimi yaklaşık % 109 iken konvansiyonel kombi verimi ise % 93’tür. İkisinin arasında %17’lik fark bulunuyor. Ortalama bir hesap ile maliyetler %17’lik oranda kısılacağından, Türkiye’deki tüm kombilerin yoğuşmalı olması durumunda yapılacak tasarruf ise, 4.200.000.000 YTL X 0,17 = 714.000.000 YTL’dir.

 

yoğuşmalı kombi çalışma prensibi

yoğuşmalı kombi fiyatları

yoğuşmalı kombi nedir

eca yoğuşmalı kombi

kombi fiyatları

yoğuşmalı kombi özellikleri

yoğuşmalı kombi mi yoğuşmasız mı

yoğuşmalı kombi avantajları

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s